אקולוגיה וסביבה

דבר השר להגנת הסביבה

3 בינואר, 2010

השר גלעד ארדן: "ברכתי לכם, כי כתב העת אקולוגיה וסביבה יתפוס מקום מרכזי בין כתבי העת המקצועיים, ישמור על רמה מקצועית גבוהה ויהיה רלוונטי הן לאנשי מדע והן לכל מי שהגנת הסביבה בישראל חשובה בעיניו"


מאת

גלעד ארדן
השר להגנת הסביבה

מאת

גלעד ארדן
השר להגנת הסביבה

שלום רב,

הופעת הגיליון הראשון של אקולוגיה וסביבה היא אירוע חשוב עבור קהיליית הסביבה בישראל.

לא ניתן לקבל החלטות בתחום הסביבה בארץ בלי שתעמוד בבסיסן תשתית מדעית ומקצועית מוצקה. אולם, התחום המדעי הוא תחום מורכב, המחייב, לעתים קרובות, רמת התמחות גבוהה. כך המצב לגבי שינויי אקלים וגזי חממה, מדיניות שטחים פתוחים ושימור המגוון הביולוגי, טיפול בקרקעות מזוהמות, ועוד.

אני סבור, כי קיים צורך אמיתי בבמה, שתאפשר לדון בסוגיות סביבתיות הנמצאות על הפרק, בפורום המשותף הן לאנשי המדע והמקצוע והן לאנשי המדיניות והמינהל הסביבתיים.

צורך זה הוכר זה מכבר, ועתה חברו, לשמחתי, המשרד להגנת הסביבה יחד עם האגודה לאקולוגיה ומדעי הסביבה, קק"ל, רשות הגנים הלאומיים והחברה להגנת הטבע על מנת לערוך ולהפיק את כתב העת שלפניכם.

מעבר למאמרים פורמליים, אני מקווה כי כתב העת ייתן במה גם להבעת עמדה בסוגיות שנויות במחלוקת ובנושאים חדשים, שללא ספק יצופו ויעלו.

ברכתי לכם, כי כתב העת אקולוגיה וסביבה יתפוס מקום מרכזי בין כתבי העת המקצועיים, ישמור על רמה מקצועית גבוהה ויהיה רלוונטי הן לאנשי מדע והן לכל מי שהגנת הסביבה בישראל חשובה בעיניו.

בברכה,

ח״כ גלעד ארדן

השר להגנת הסביבה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחקרי סביבה אצלך בתיבה

  מחקרי סביבה אצלך בתיבה


   מאת

   גלעד ארדן
   השר להגנת הסביבה

   מאת

   גלעד ארדן
   השר להגנת הסביבה
   תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

   עלה קרטיב

   גיליון חורף 2010 / כרך 1(1) עלה קרטיב (leafcicle) שנוצר בסופת קרח במחוז אשטבולה, אוהיו

   עלה קרטיב (leafcicle) שנוצר בסופת קרח במחוז אשטבולה, אוהיו

   גיליון חורף 2010 / כרך 1(1)

   טורבינות רוח וציפורים

   דן אלון

   גיליון חורף 2010 / כרך 1(1) אנרגיית הרוח נחשבת מקור בלתי מזהם לייצור אנרגיה. בשל כך ובשל הכדאיות הכלכלית של שיטה זו ביחס לטכנולוגיות מתחדשות אחרות, חלה בתחום זה בשנים האחרונות פריחה מרשימה ברחבי העולם. עם זאת, הקמת טורבינות רוח מסכנת את אוכלוסיית הציפורים. ישראל היא אזור מעבר לציפורים נודדות, ואחת מהמדינות העשירות בציפורים לק״מ רבוע. על כן, ייחודה של ישראל מבחינת המגוון והמספר של הציפורים אינו מאפשר טעויות – במקומות שיש בהם סיכון, אסור להקים טורבינות

   אנרגיית הרוח נחשבת מקור בלתי מזהם לייצור אנרגיה. בשל כך ובשל הכדאיות הכלכלית של שיטה זו ביחס לטכנולוגיות מתחדשות אחרות, חלה בתחום זה בשנים האחרונות פריחה מרשימה ברחבי העולם. עם זאת, הקמת טורבינות רוח מסכנת את אוכלוסיית הציפורים. ישראל היא אזור מעבר לציפורים נודדות, ואחת מהמדינות העשירות בציפורים לק״מ רבוע. על כן, ייחודה של ישראל מבחינת המגוון והמספר של הציפורים אינו מאפשר טעויות – במקומות שיש בהם סיכון, אסור להקים טורבינות

   גיליון חורף 2010 / כרך 1(1)

   ברכת השרה להגנת הסביבה

   תמר זנדברג

   גיליון סתיו 2021 / כרך 12(3) / נחלי ישראל משבר האקלים והמשבר האקולוגי מחייבים אותנו לנקוט פעולות אמיתיות לא רק לשימור הנחלים, אלא גם לשיקומם, אחרי שנפגעו קשות

   משבר האקלים והמשבר האקולוגי מחייבים אותנו לנקוט פעולות אמיתיות לא רק לשימור הנחלים, אלא גם לשיקומם, אחרי שנפגעו קשות

   גיליון סתיו 2021 / כרך 12(3) / נחלי ישראל
   לראש העמוד